Měření vlhkosti

Měření vlhkosti je důležitou součástí celého procesu vysoušení. Je důležité, jaký způsob měření je zvolen, protože tomu také odpovídají výsledky. Měření vlhkosti Vám usnadní rozhodování o způsobu a přiměřenosti vysoušení. Máte tak pod kontrolou náklady na vysoušení a kvalitu celé stavby.

Nejpřesnějším, ale také nejdražším a technicky nejnáročnějším způsobem měření vlhkosti je pomocí calcium-karbidové metody ( CM měření ), která je přesná, je však destruktivní a vyžaduje potřebné odborné vybavení. Obvykle se provádí při pokládce podlah, které jsou náchylné na poškození vlhkostí v podkladu.

Další možností je odporové měření pomocí hrotových vlhkoměrů. Hroty jsou různého typu, od krátkých po dlouhé sondy a kartáčky, které se zasouvají do předvrtaných otvorů. Je vhodná pro široký rozsah materiálů, včetně dřeva. Používáme vlhkoměr GANN.

Třetí obvyklou metodou je měření prostřednictvím vlhkoměrů vytvářející dielektrické pole. Je to velmi progresivní, rychlá, snadná a celkem přesná metoda měření, kdy výsledkem není jen změření povrchové vlhkosti, ale také vlhkosti uvnitř stavebních materiálů až do hloubky 5cm, v závislosti na hustotě materiálu. Podle typu vlhkoměru získáte různé výsledky: jako barevnou škálu od zelené přes oranžovou po červenou, jako digitální hodnotu (obvykle v rozdahu 0-100 jednotek), která se přepočte pomocí tabulky nebo se zobrazí ihned výsledná hodnota ve hmotnostních nebo CM procentech. Nejraději používáme GANN BL B, který má více možností zobrazení výsledku a především přímo v procentuálních hodnotách.

Aktuálně: na přání provedeme jakékoliv měření i samostatně, včetně CM měření. 

Měření vlhkosti pro naše klienty provádíme buď při instalaci vysoušečů,  nebo můžeme klientovi vlhkoměr zapůjčit na celou dobu výpůjčky vysoušečů. Tak má náš zákazník průběh vysoušení pod svou kontrolou.

Všechny tyto vlhkoměry můžete u nás také koupit, vlhkoměry pro stavebnictví dovážíme přímo od německého výrobce GANN. Jejich kompletní přehled včetně spotřebního materiálu a doplňků nalezete přehledně na našem novém e-shopu . 

Více o měření také naleznete na http://www.vysouseni-odvlhcovani-podlah.cz/mereni-vlhkosti