Likvidace plísní

Kdo nezná problém s plísněmi na stěnách, stropech, podlaze, ať už v obytných prostorách, koupelnách, sklepech, průmyslových stavbách?

Plísně a řasy neohrožují jen stavbu vlastní, ale především zdraví jejich obyvatel. Plísně jsou mimo jiné i jedem, způsobujícím mnoho zdravotních problémů jako je např. vysoký krevní tlak, alergie, onemocnění plic a jiné. To všechno je důvodem, proč je třeba plísně bezpodmínečně eliminovat.

Řešením je vhodné použití fungicidů na plísně a algicidů na řasy. Postup ošetření je vždy uveden v návodu. K likvidaci používáme prostředky společnosti STACHEMA. Ošetření je nezbytné provézt v co nejkratší době po vzniku problému, protože tyto organismy mají zcela připrozenou snahu se šířit a tomu je třeba zabránit. Na savé povrchy doporučujeme používat nechlorové prostředky a na nesavé chlorové. Při likvidaci řas je třeba vždy situaci zhodnotit a postupovat dle doporučení výrobce. 

Vždy, zejména v interiéru, je potřeba zajistit suché prostředí, které brání vzniku těchto kultur, pomocí vhodného vysoušeče a zároveň provést ošetření povrchů vhodným postupem.

NOVINKA: Rakouská společnost BMB Gebäudehygiene GmbH vyvinula patentovaný způsob, jak tyto patogeny bezezbytku odstranit.

Technologie BMB na jedné straně zcela zabije plísně, na druhé straně také odstraní všechny odumřelé organické části z materiálu. Po plísni zbydou po procesu jen stopy kuchyňské soli, voda, kyslík a čistý vzduch. V ideálním případě zůstanou také zachovány i malby na stěnách.

Hlavní přednosti technologie BMB

  • prostředek k likvidaci plísní j

  • e patentován i pro použití v potravinářství,

  • hodnota pH na zdivu se nezmění,

  • není potřeba žádných zednických prací, v ideálním případě ani malířských,

  • je možné ošetřovat i neomítnuté cihelné zdivo, např. ve vinařství,

  • odstranění optických projevů černých plísní na i v ošetřovaném zdivu,

  • kompletní projevy plísní ve všech stádiích zcela a spolehlivě odstraněny ze zdiva i dřeva,

  • žádné jedovaté pozůstatky pro odstraně

  • ní plísní.   

Pokud máte zájem o aplikaci nebo konzultaci, prosím kontaktujte nás, rádi Vám poskytneme více informací. Jsme nositeli licence pro Českou republiku.  Více nalezente na http://www.likvidace-plisne.cz/

zaplísněná stěna před ošetřenímlikvidace plísní - po ošetření