Likvidace plísní

Kdo nezná problém s plísněmi na stěnách, stropech, podlaze, ať už v obytných prostorách, koupelnách, sklepech, průmyslových stavbách?

Plísně a řasy neohrožují jen stavbu vlastní, ale především zdraví jejich obyvatel. Plísně jsou mimo jiné i jedem, způsobujícím mnoho zdravotních problémů jako je např. vysoký krevní tlak, alergie, onemocnění plic a jiné. To všechno je důvodem, proč je třeba plísně bezpodmínečně eliminovat.

Řešením je vhodné použití fungicidů na plísně a algicidů na řasy. Postup ošetření je vždy uveden v návodu. K likvidaci používáme prostředky společnosti STACHEMA. Ošetření je nezbytné provézt v co nejkratší době po vzniku problému, protože tyto organismy mají zcela připrozenou snahu se šířit a tomu je třeba zabránit. Na savé povrchy doporučujeme používat nechlorové prostředky a na nesavé chlorové. Při likvidaci řas je třeba vždy situaci zhodnotit a postupovat dle doporučení výrobce. 

Vždy, zejména v interiéru, je potřeba zajistit suché prostředí, které brání vzniku těchto kultur, pomocí vhodného vysoušeče a zároveň provést ošetření povrchů vhodným postupem.